Lato w mieście..."- dobiegło końca

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 lipca 2016

Lato w mieście-bezpieczne wakacje z przygodą”- w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym dobiegły końca. Uczestnikami półkolonii były dzieci w wieku 6-10 lat.

Dzieci uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do Rzeszówka, Piotrowic, Wąwozu Myśliborskiego- zajęcia edukacyjne w „Salamandrze”, Leszczyny, gdzie oprócz podziwiania walorów przyrodniczo- krajobrazowych uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych tworząc:

- pachnące mydełka,

-lepiły w glinie,

-czerpały papier,

-biły monety.

Warsztaty językowo-kulturoznawcze ze Stowarzyszeniem „Germanica” pod nazwą „Poznajemy zwyczaje sąsiadów” pozwoliły uzupełnić wiedzę o krajach europejskich, panujących tam tradycjach językowo-kulturowych.

Zajęcia sportowe z Miedzią Legnica przyniosły wiele radości i aktywności fizycznej, którą nasi mali uczestnicy mogli wykorzystać w czasie zabaw na stadionie sportowym.

Kolejnym punktem półkolonii była edukacja zdrowotna z zakresu „Zdrowego odżywiania” połączona z warsztatami kulinarnymi, w trakcie których dzieci wykazały się inwencją twórczą w doborze składników przygotowując własnoręcznie wykonane:

Uśmiechnięte kanapki”,

Smakowite ciasteczka”,

Moją pizze”

Zajęcia muzyczno-taneczne z „Avatarem” dostarczyły dzieciom świetnej zabawy podczas której nauczyły się nowego układu choreograficznego.

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Turystycznym „Ekorama” to kolejna propozycja na aktywne i wesołe spędzenie wakacji dzięki któremu uczestnicy zapoznali się z budową i wyposażeniem roweru, ubiorem rowerzysty oraz z zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze.

Ponadto miały okazję uczestniczyć w zajęciach z edukacji ekologicznej z zakresu segregacji odpadów i możliwościach powtórnego ich wykorzystania, przygotowanych przez przedstawicieli z LPGK. Zainspirowane warsztatami stworzyły oryginalne prace plastyczne.

Wycieczki piesze do : Straży Miejskiej, Komendy Policji, Muzeum Miedzi, Skarbca PKO, to niektóre propozycje dla najmłodszych mieszkańców Legnicy. Uczestnicy z zaangażowaniem i ciekawością odkrywali tajemnicze miejsca- Wieżę św. Jadwigi z unikatową Zieloną Komnatą i pozostałościami Romańskiej Kaplicy.

Dzieci mogły uczestniczyć w półkoloniach dzięki wsparciu finansowemu Gminy Legnica.