NARODOWY TEATR EDUKACJI PONOWNIE W LEGNICY!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 maja 2018

W dniu 10.05.2018 sala widowiskowa legnickiego Schroniska Młodzieżowego zgromadziła ponad 800 widzów!

W tym dniu, w legnickim Schronisku Młodzieżowym, aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia przedstawili trzy spektakle teatralne:

„ Pan Kleks” w oparciu o dzieło nieocenionego pisarza i poety dziecięcego Jana Brzechwy”Akademia Pana Kleksa”. Bohaterami spektaklu byli uczniowie szkoły Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał szalony pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły mogliśmy podziwiać.
To nauczyciel, o jakim marzy wielu uczniów. Uczestnicy spektaklu mogli obejrzeć pasjonujące zajęcia prowadzone przez tego wychowawcę. Również w niezwykle ciekawy sposób przedstawiona historia szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka, wzruszyła wielu. Ukazała, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia.

„Zemsta” - w programie przygotowanym przez inscenizatorów możemy przeczytać: „Sztuka ta jest ponadczasowa, świetnie skonstruowana, a do tego niezmiernie zabawna. To chyba wystarczające powody, by zmierzyć się ponownie z klasyką i zaprezentować Państwu właśnie to dzieło. „Zemsta” w naszej inscenizacji nie będzie przedstawieniem awangardowym, będzie humorystycznym, nieukrywającym wad, ale pełnym ciepła i pobłażliwości obrazem dawnego świata szlacheckiego. Swego rodzaju lekcją historii z przymrużeniem oka. Przygotowana specjalnie z myślą o młodym widzu” 

„Ach ta Pippi”- Pippi, to dziewięcioletnia, rudowłosa  bohaterka cyklu powieści Astrid Lingred , która przeżywa mnóstwo przygód.  Córce Kapitana Pończochy, który pływał po morzach i oceanach świata, towarzyszą na scenie jej przyjaciele Annike i Tommy oraz małpka Pan Nilsson i koń – Alfonso.  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie