Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy

Edukacja Regionalna – poznaj miasto, w którym mieszkasz.

Edukacja Regionalna – poznaj miasto, w którym mieszkasz.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe wraz z Muzeum Miedzi w Legnicy, w dniach  15, 16 i 22 czerwca br. zorganizowało zajęcia edukacyjne pod nazwą „Edukacja Regionalna – poznaj miasto, w którym mieszkasz”. Udział w zajęciach brali uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 6 i 19 w Legnicy.....

Edukacja Regionalna – poznaj miasto, w którym mieszkasz.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe wraz z Muzeum Miedzi w Legnicy, w dniach  15, 16 i 22 czerwca br. zorganizowało zajęcia edukacyjne pod nazwą „Edukacja Regionalna – poznaj miasto, w którym mieszkasz”. Udział w zajęciach brali uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 6 i 19 w Legnicy.

Program zajęć obejmował udział dzieci w zajęciach edukacyjnych, wycieczce pieszej do Muzeum Miedzi oraz na Zamek Piastowski w Legnicy. Uczestnicy mieli okazję poznać i utrwalić wiedzę dotyczącą historii miasta oraz jego zabytków, o których opowiadał pracownik Muzeum Miedzi Pan Tomasz Grabowski.

Program Edukacji Regionalnej dodatkowo rozszerzony będzie o konkurs wiedzy „Czy znasz miasto, w którym mieszkasz?”- zaplanowany na wrzesień br. Uczniowie uczestniczący w zajęciach w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, Zamku Piastowskim oraz Muzeum Miedzi będą mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę.

Dodatkową atrakcją programu jest konkurs fotograficzny „Legnica w kadrze zatrzymana-24 godziny z życia miasta”. Udział w konkursie brali chętni uczniowie ze wszystkich legnickich szkół podstawowych. Prace konkursowe można było składać do 15 czerwca 2023 roku, rozstrzygniecie i wyłonienie zwycięzców oraz laureatów odbędzie się w październiku, podczas zakończenia całego Programu Edukacji Regionalnej.

Program jest zrealizowany z dotacji Urzędu Miasta Legnicy w ramach realizacji zadania z zakresu profilaktyki i rozwiazywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-06-26 14:28przez:
Opublikowano:2023-06-26 15:07przez: Renata Popławska
Zmodyfikowano:2023-06-26 14:26przez: Renata Popławska
Podmiot udostępniający: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy
Odwiedziny:156

Rejestr zmian

  • [2023-06-26 14:26:45]Renata Popławskautworzenie wpisu