Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkolne Schronisko Młodzieżowe - Legnica

Szkolne Schronisko Młodzieżowe - Legnica

Budynek SMM Legnica

Legnica - z nią zawsze po drodze

"Trzy farsy z mężczyzną w tle"

7 marca b.r. w Sali Widowiskowej uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali spektakl zatytułowany „Trzy farsy z mężczyzną w tle”, który powstał w ramach programu „Teatr jest Wasz” .....

„Trzy farsy z mężczyzną w tle”. Uczniowie „Heweliusza” pokazali kunszt aktorski.

7 marca b.r. w Sali Widowiskowej uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali spektakl zatytułowany „Trzy farsy z mężczyzną w tle”, który powstał w ramach programu „Teatr jest Wasz”, realizowanego przez Teatr Polski we Wrocławiu w ramach Akademii 1212. Premiera odbyła się w czerwcu ubiegłego roku na Scenie na Świebodzkim.

Grupa aktorów amatorów, w skład której weszli absolwenci i uczniowie, zaprezentowała się legnickiej publiczności z okazji Dnia Kobiet. W spektaklu autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej, wystąpili: Marta Krasna, Amelia Socha, Julia Komorowska, Gabrysia Szpotowicz i Patryk Wan.

Sztuka została wystawiona dwukrotnie, obejrzeli ją zaproszeni goście, między innymi dyrektorzy legnickich placówek oświatowo – wychowawczych, pedagodzy i uczniowie tj. 350 osób.

Nasza scena w Sali Widowiskowej jest wykorzystywana systematycznie od wielu lat, miedzy innymi przez aktorów Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza , Teatru „Piaskowa Magia” Barbara Sosnowy,  F.H.U. COGITO.

W przedstawionych spektaklach biorą udział dzieci i młodzież z legnickich placówek oświatowo – wychowawczych. Jednorazowo bierze udział od 300 do 900 osób.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-03-14 11:24przez:
Opublikowano:2023-03-14 09:14przez: Renata Popławska
Zmodyfikowano:2023-03-14 11:22przez: Renata Popławska
Podmiot udostępniający: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy
Odwiedziny:49

Rejestr zmian

  • [2023-03-14 11:22:04]Renata Popławskautworzenie wpisu